Motorkár pri Brezne zrazil mladú medvedicu, ktorá hľadala mláďatá. Museli ju zastreliť, aj tak by neprežila


Foto: Motorkár pri Brezne zrazil mladú medvedicu, ktorá hľadala mláďatá. Museli ju zastreliť, aj tak by neprežila Foto: Pexels/Facebook: Polícia SR - Banskobystrický kraj

V pondelok sme informovali o vážnej dopravnej nehode, ku ktorej došlo v obci Jarabá v okrese Brezno pod horským priechodom Čertovica. Skúter zrazil medveďa, pričom zviera malo vodičovi nečakane skočiť do cesty.

Pri nehode sa zranili obe osoby, ktoré sa viezli na motocykli. „Päťdesiatdvaročného muža s polytraumou záchranári letecky previezli do nemocnice v Banskej Bystrici. Mladistvú pacientku s otrasom mozgu a otvorenou ranou predkolenia previezli do nemocnice v Brezne,“ uviedla pre STVR hovorkyňa záchrannej služby Petra Klimešová.Polícia neskôr priblížila, že dychová skúška u vodiča bola negatívna. Škoda na motocykli bola odhadnutá na 600 eur. Zranené zviera po nehode ušlo do lesa, kde ho našiel a eliminoval Zásahový tím pre medveďa hnedého.

Medvedica hľadala svoje mláďatá

„Po dvoch hodinách od nahlásenia nehody sa nám podarilo nájsť medveďa. Bol ťažko zranený. Mal zranenia nezlučiteľné so životom. Skôr či neskôr by ten medveď uhynul, takže sme ho dostrelili,“ priblížil pre portál člen zásahového tímu Jaroslav Slašťan.

Ako sa ukázalo, išlo o mladú medvedicu. Tá mala mláďatá, ktoré sa snažili na mieste nájsť. Zviera vraj nepatrilo medzi problémové. Slašťan dodal, že nehody vozidiel s medveďmi sú na tejto ceste časté a vodiči by mali na danom úseku zvýšiť pozornosť.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: