Po zrážke medveďa je motocyklista v ohrození života. Odviezol ho vrtuľník


Foto: Po zrážke medveďa je motocyklista v ohrození života. Odviezol ho vrtuľník Foto: Ilustračné foto/pixabay.com a Róbert Páleš

Dnes vo večerných hodinách došlo k vážnej nehode pod horským priechodom Čertovica. V obci Jarabá v okrese Brezno zrazil skúter medveďa. Zviera malo vodičovi znenazdajky skočiť do cesty.

Pri náhlej zrážke sa zranili obe osoby, ktoré sa viezli na motocykli. Po jednu z nich museli priletieť leteckí záchranári z Banskej Bystrice. Po pristátí na lúke prevzali do svojej starostlivosti 51-ročného muža, ktorému podávali prvú pomoc pozemní záchranári.

Muž pri zrážke utrpel poranenie hlavy s krátkodobou stratou vedomia a ďalšie poranenia viacerých častí tela. Po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti bol pacient preložený na palubu a s takzvanou polytraumou letecky transportovaný do FN F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici, kde si ho prevzali lekári traumatímu,“ priblížila letecká záchranná služba Air - Transport Europe.

Hlavný ťah medzi Banskobystrickým a Žilinským krajom bol dočasne uzatvorený, na miesto bol privolaný aj zásahový tím pre medveďa hnedého. Zviera pri kolízii taktiež utrpelo zranenia.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: