Lunter na úrade robí poriadky, vymieňa Kotlebových ľudí za nové tváre


Foto: Lunter na úrade robí poriadky, vymieňa Kotlebových ľudí za nové tváre Foto: ilustračné

Ján Lunter po získaní kresla župana v Banskobystrickom samosprávnom kraji uviedol, že na úrade urobí poriadok a svoje tvrdenie už začína napĺňať. Na mimoriadnom krajskom zastupiteľstve vymenil celé predstavenstvo aj dozornú radu Banskobystrickej regionálnej správy ciest. Nových členov už schválili aj poslanci krajského zastupiteľstva.

„Za posledné 4 roky to nebola verejná inštitúcia. Sa tam po nociach pracuje a poškodzujú sa záujmy kraja, sú tam čierni zamestnanci, ktorých nikdy nikto nevidel,“ uviedol poslanec BBSK Stanislav Horník. „Štyri roky sme tam mali zakázaný vstup do areálu. Tie personálne zmeny bude treba prekopať, nie sme žiadna trestná výprava, čo bude dobré to zachováme“ dodal novozvolený predseda predstavenstva Ján Butkovský.

Banskobystrickú regionálnu správu ciest čaká hĺbková kontrola, ktorá začne už v najbližších dňoch. Preverovať sa bude podozrivý predaj nadbytočného majetku, ktorý BBRSC predala za 1 euro. Vysporiadať sa budú musieť aj so šéfom Miroslavom Sujom, ktorý bol do funkcie vymenovaný len pár dní pred skončením mandátu Mariána Kotlebu. „Aby zhodnotili stav a jeho zotrvanie či bol menovaný zákonným spôsobom,“ povedal Lunter. „Ja s tým nemám žiadny problém, nech sa to urobí celá kontrola a vyvodia sa dôsledky, ak treba,“ uviedol bývalý župan Marián Kotleba.Zdroj: noviny.sk