VIDEO: Nebezpečnú vstupnú bránu Zvolena nahradí kruhový objazd. Kedy sa jeho výstavba dokončí?


Foto: VIDEO: Nebezpečnú vstupnú bránu Zvolena nahradí kruhový objazd. Kedy sa jeho výstavba dokončí?
Galéria: 4 fotky
Foto: Facebook: Foto a video z dronu

Úsek cesty vo Zvolene pri Hypernove bol problémovým bodom dopravy v meste. Pravidelné dopravné zápchy a kolízie robili obyvateľom mesta často problémy. Banskobystrický samosprávny kraj rieši situáciu moderným kruhovým objazdom, ktorý zrýchli premávku a bezpečnosť v úseku bude väčšia nielen pre vodičov, ale aj pre chodcov a cyklistov. 

Miestni obyvatelia väčšinou vítajú tento projekt, pretože si uvedomujú jeho potenciálne prínosy. Mnohí z nich sa už dlhodobo sťažovali na zložitú dopravnú situáciu v tejto oblasti a veria, že nový kruhový objazd prinesie potrebné zlepšenie. Zvolenčania dúfajú, že kruhový objazd bude mať mnoho výhod a nebude potrebovať neustále opravy. „Dúfam, že ho zas spravíte z dákych kociek a bude sa každú chvíľu opravovať, ako ten za centrom,“ reagoval na sociálnej sieti Zvolenčan Boris. 


Obyvatelia oceňujú snahu mestskej samosprávy riešiť problémy s dopravou a tešia sa na zlepšenie, ktoré nový kruhový objazd prinesie ich každodennému životu. „Konečna, chválabohu, to tam bola katastrofa,“ reaguje na výstavbu Marek. 


Nebezpečný úsek mesta nahradí turbookružná križovatka, ktorej náklady vychádzajú na 1,5 milióna eur. Na jej výstavbu je vyhradených 12 mesiacov, no obyvatelia dúfajú, že sprístupnená motoristom bude už na jeseň. „To som zvedavý ako bude mať dvojprúdovy kruháč vymyslené výjazdy spolu s výjazdom do firiem a do nevyužitého parkoviska bývalej Hypernovy. Aby tam nebolo viac nehôd ako doteraz. Ale začína to každopádne vyzerať sľubne,“ napísal Samuel. 

K zveľaďovaniu dopravného úseku sa vyjadril aj Ondrej Lunter, predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK). „Viem, toto bol naozaj dlhší príbeh, a uvedomujem si, že väčšina ľudí si povie: konečne. Končia sa roky komplikácií, ktoré spôsobili faktory mimo náš dosah - najmä náročné a zdĺhavé usporiadanie pozemkov a získavanie stavebného povolenia, a paralelne s tým aj útoky na krajský rozpočet z posledných rokov. Zároveň chcem poďakovať zástupcom mesta Zvolen i našim krajským poslancom za tento okres za ich neúnavnú spoluprácu,“ povedal pre myzvolen.sme.sk

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac:Zdroj: Facebook, sme.sk, a Ďalší