Vážne pády lyžiarov v Nízkych Tatrách si vyžiadali zásahy leteckých záchranárov z Banskej Bystrice


Foto: Vážne pády lyžiarov v Nízkych Tatrách si vyžiadali zásahy leteckých záchranárov z Banskej Bystrice Foto: facebook.com / VZZS ATE

Zranenému lyžiarovi do Jasnej letel včera v ranných hodinách na pomoc záchranársky vrtuľník. Utrpel vážne poranenia oboch dolných končatín. Po prvotnom ošetrení pozemných záchranárov bol muž prevezený do nemocnice v Liptovskom Mikuláši. 

„Na lyžiarskom svahu v Jasnej narazil do pevnej prekážky, pričom si vážne poranil obe dolné končatiny. Na pomoc mu boli pozemne vyslaní aj horskí záchranári, ktorí mu na mieste poskytli primárne ošetrenie. Po pristátí záchranárskeho vrtuľníka pri lanovke Priehyba si lekár leteckých záchranárov 32-ročného pacienta prevzal do svojej starostlivosti. Doplnil mu potrebnú liečbu a po preložení na palubu vrtuľníka bol v stabilizovanom stave s fraktúrou oboch dolných končatín letecky prevezený do nemocnice s poliklinikou v Liptovskom Mikuláši,“ uviedli leteckí záchranári na svojom webe

Ďalší zásah leteckých záchranárov bol potrebný o pár minút neskôr 

K ďalšiemu zranenému lyžiarovi v Nízkych Tatrách bola opäť privolaná posádka leteckých záchranárov z Banskej Bystrice. Opäť išlo o zranenie dolných končatín, keďže 55-ročný muž narazil do skaly. Po prvotnom ošetrení bol muž prevezený do nemocnice v Banskej Bystrici.  

„Aj v tomto prípade išlo o poranenie dolnej končatiny následkom pádu a následného nárazu na skaly. Členovia Horskej záchrannej služby zraneného, 55-ročného lyžiara zniesli k vrtuľníku, ktorý pristál na vhodnom mieste na pristátie na Derešoch. Lekár leteckých záchranárov mu poskytol neodkladné zdravotné ošetrenie, po ktorom bol preložený na palubu a následne letecky transportovaný do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici,“ doplnili leteckí záchranári.

Prečítajte si viac:


Zdroj: lzs.ate.sk

  • Prešov
  • |
  • 01 december 2023, 10:25
Vianočnou inšpiráciou sú krásne darčeky!