VIDEO: Nevhodné správanie učiteľky z Budče pri Zvolene. Takto zaobchádzala s malým dievčaťom


Foto: VIDEO: Nevhodné správanie učiteľky z Budče pri Zvolene. Takto zaobchádzala s malým dievčaťom Foto: Facebook/Zvolen - fórum (Iveta H.)

Na sociálnej sieti sa objavilo video z Budče pri Zvolene, ktoré zachytáva nevhodné správanie učiteľky ku malému dievčaťu. Na zázname je vidieť, ako spolu stoja na chodníku na konci zástupu detí. Keď sa zástup pohne, učiteľka schytí dievča za ruku a začne ju za sebou ťahať.

Podľa Ivety, ktorá je autorkou videa, dieťa navyše plakalo a volalo maminku. Takéto správanie na internete nahnevalo množstvo ľudí. Príspevok začali okamžite zdieľať či komentovať a rozhodne nešetrili kritikou.

Klaudia napísala: Dúfam, že sa video dostane rodičom do rúk a uvidia ho. Ona nemá žiadne právo sa chovať takto k cudziemu dieťaťu. Akokoľvek je to dieťa zlé a nepočúva, takto sa to nerobí. Je aj iné východisko.


Adriána žiada, aby autorka videa situáciu nahlásila. Podľa nej je správanie pedagogičky hrozné a dieťa bude mať z neho traumu.

Ako to, že ďalšie učiteľky, ktoré sú s deťmi, sa tomuto iba prizerajú? Povedzte mi, že tá žena už nerobí tam, kde robila. Čokoľvek to dieťa urobilo, toto je neodpustiteľné. Srdce mi trhá, keď si predstavím, že by to mohlo byť moje dieťa a že ho zverím niekomu s vedomím, že je v škôlke, kde sa má dobre a zistím, že sa s ním zaobchádza takto, pridala komentár Romana.


Patrícia rozumie, že človek nemá každý deň dobrý a niektoré deti sú náročnejšie. Takto sa však nemôže správať k vlastnému dieťaťu a nie to ešte k cudziemu. A navyše učiteľka, ktorá si ľubovoľne vybrala toto zamestnanie a je vzdelaná, dodala.

Príspevok komentovala aj bývalá učiteľka z materskej školy, ktorá takýto prístup ku dieťaťu označila za neospravedlniteľný. Podľa jej slov má pedagóg vzdelávať, motivovať a byť aj príkladom, aby sa dieťa tešilo do škôlky.

Reakcia starostu

Naša redakcia oslovila aj starostu obce Budča. Ihneď po tom, ako som sa dozvedel o videu, som oslovil riaditeľku, aby skutočnosti preverila. Uskutočnilo sa aj stretnutie pani riaditeľky s rodičmi. Určite nebudem prijímať unáhlené závery, ale v prípade preukázania pochybenia budem trvať na vyvodení dôsledkov a zodpovednosti,“ priblížil František Moravec.

„Riaditeľka spolupracuje aj so Štátnou školskou inšpekciou. Pre obec ako zriaďovateľa a pre materskú školu je najdôležitejšia dôvera rodičov a spokojnosť detí. Pri rozhodovaní však musíme urobiť všetko preto, aby sme boli objektívni,“ dodal starosta.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: