Smrť talentovaného herca: Súbor Timrava v Lučenci opustil Ján Havran. Bol si nositeľom dobrej nálady, spomínajú


Foto: Smrť talentovaného herca: Súbor Timrava v Lučenci opustil Ján Havran. Bol si nositeľom dobrej nálady, spomínajú
Galéria: 5 fotiek
Foto: unsplash.com

Ján Havran, umelec a herec, ktorý dokázal stvárniť komediálne i náročné postavy, náhle zomrel. Kariéra herca sa rozvíjala najmä v divadelnom súbore v Lučenci. „So zármutkom sme prijali správu, že nás navždy opustil náš kolega a priateľ Janko Havran,“ zdieľalo smutnú správu OZ Timrava. 

Občianske združenie zastrešuje v obci Lučenec Divadelný súbor Timrava. „V našom súbore stvárnil mnoho postáv od tých komických po charakterovo komplikované,“ spomína združenie, v ktorom umelec pôsobil. História divadelného zoskupenia má v obci už 80 rokov. 

Galéria: 5 fotiek

Jano náš, bol si v našom súbore nositeľom dobrej nálady. Tvoje hlášky, vtipy sa nám zapísali do pamätí a sŕdc. Dnes sa spustila Tvoja opona a mi všetci smútime s potleskom a v stoji,“ spomínajú na herca Janka jeho kolegovia


Kolegyňa Stanislava spomína na herca a jeho žarty: „Odpočívaj v pokoji Janík, budeš veľmi chýbať. Nikdy nezabudnem ako si nás zakaždým rozosmial na skúškach. Tvoj humor som mala veľmi rada.“  „Bolo mi cťou s tebou stáť na doskách divadla BS Timravy ako aj inde,“ vyjadril sa k smutnej udalosti mladý kolega Patrik. 

Kolegovia, známi, rodina i blízki spomínajú na herca najmä úsmevne. Na jeho žartovanie a zmysel pre humor. „Jany, bez Teba to už nebude ONO. Tvoj neopakovateľný humor a vtipy budú veľmi chýbať a najmä Tvoja človečina,“ spomína Pavol. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac:Zdroj: Facebook