Na cyklobusy pri Banskej Bystrici sa nedá spoľahnúť, podľa turistov sú nespoľahlivé


Foto: Na cyklobusy pri Banskej Bystrici sa nedá spoľahnúť, podľa turistov sú nespoľahlivé Foto: https://www.tsk.sk/aktualne-spravy/tlacove-spravy/2024/od-maja-budu-po-kraji-opat-jazdit-cyklobusy.html?page_id=1157399#&gid=1&pid=1

Cyklobusová doprava v okolí Banskej Bystrice sa blíži ku svojmu trinástemu roku prevádzky. Napriek tomu, že tieto autobusy predstavujú pohodlnú alternatívu pre cykloturistov, niektorí z nich sa sťažujú na ich nízku spoľahlivosť.

Od zavedenia cyklobusov do regiónu boli nádeje vysoké. Mali byť spoľahlivou možnosťou dopravy pre tých, ktorí si chcú užiť cykloturistiku v krásnom prostredí okolia Banskej Bystrice. Avšak realita je iná. Turisti sa stretávajú s neplánovanými prestojmi, zmenami trás a nejasnými informáciami o čase odchodu a príchodu.


Možnosť využiť cyklobus je z Banskej Bystrice na Donovaly, Malý Šturec a stredisko Šachtičky neďaleko mesta. Cyklobus by mal premávať pravidelne počas víkendov a sviatkov počas sezóny až do konca septembra. 

Turisti sa v priebehu víkendu stretli s komplikáciami spojov už v Banskej Bystrici, kde sa cyklobus ani nedostavil. „Prosím, vie niekto či dnes išiel? Už minule šiel skôr, tak som dnes bola na zastávke Ďumbierska 10 minút predtým a zase nič.“ vyjadrila sa turistka Eva. Cyklobus, ako spomínaná uviedla, svoju trasu ani nezačal, „Tak už som na Šachtickách, žiadny cyklobus tu nie je, takže nešiel.“Jej komplikácia s dopravou pokračovala aj po ceste späť, kedy žiadny zo spojov nepremával. „Bus sa pokazil 2-3 km pred Donovalmi. Turistov vysadili a bus išiel na opravu, na Šachtičky už nemohol ísť kvôli poruche,“ uviedla v komenátoch príspevku pani Zuzana.


Výhľad na krajinu počas cykloturistiky


Spoločnosť, ktorá poskytuje službu cyklobusov, sa za víkendové komplikácie ospravedlnila na svojej webovej stránke, „Ospravedlňujeme sa za vzniknutý technický problém v súvislosti s Cyklobusom na Donovaloch v nedeľu, 9.6,“ uviedla. 

Jeden z prispievateľov na sociálnej sieti uviedol, že sa s komplikáciou rovnako stretol. V tom čase autobus premával, no mal pár minútové meškanie. „Včera smer Donovaly išiel. Meškanie mal cca 10 minút kvôli nákladke bicyklov.“

Turisti na cyklobusové spoje spomínajú za minulé roky pozitívne a doposiaľ sa nestretli so žiadnym problémom. „ Minulý rok sa dalo na nich spoľahnúť na sto percent,“ uviedla Eva na sociálnej sieti. 

Nedostatok spoľahlivosti týchto cyklobusov znamená pre turistov stresujúce situácie, najmä keď plánujú svoje výlety okolo harmonogramu prevádzky autobusov. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: Facebook