Zvolenčanka si kúpila čerstvé jahody, nakoniec ostala sklamaná. Tvrdí, že ju oklamali


Foto: Zvolenčanka si kúpila čerstvé jahody, nakoniec ostala sklamaná. Tvrdí, že ju oklamali Foto: Facebook/ Zvolen - fórum (Martina S.)

Martina si pred Priorom vo Zvolene kúpila jahody. Chcela si vychutnať čerstvé ovocie, preto nákup uskutočnila ešte ráno, kým nebolo celý deň vystavené slnečným lúčom. Aj napriek tomu ostala sklamaná, s čím sa podelila v miestnej facebookovej skupine.

„Takéto krásne jahody predáva pani pred Priorom. Len aby ste sa nedali oklamať aj vy. Kupovali sme ich ráno, kým neboli cely deň na slnku,“ napísala Martina a pripojila aj fotku zhnitých jahôd.Juraj jej v komentároch poradil, že treba byť pri nákupe opatrný. Po príchode domov odporúča jahody dať do misy, zaliať ich vodou a na každý liter pridať dve lyžičky sódy. „Tak ich nechajte 10 až 15 minút a uvidíte, čo vám z toho vylezie. Pustí to špinu a postrek, potom môžete jahody uskladniť v chladničke,“ dodal.

Dalibor napísal, že určite stáli okolo troch eur za kilo a boli z Marcelovej od Nitry alebo niekde z okolia. Podľa neho sa na jahodách dobre klame, navyše poľská kvalita býva problémová. „U nás takmer všetky košíky pred zákazníkom presypú, aby mali ľudia istotu, že kupujete čerstvé kusy. Aj keď ich označujeme ako poľské, sú výrazne lacnejšie ako slovenské a neraz kvalita odpovedá cene,“ priblížil.


Prečítajte si viac: