FOTO: Primátor Zvolena dostal vysvedčenie, ale so známkou nie je spokojný. Ako reagoval na kritiku?


FOTO: Primátor Zvolena dostal vysvedčenie, ale so známkou nie je spokojný. Ako reagoval na kritiku? Foto: zvolen.sk/Zvolen - fórum

Primátor mesta Zvolen Vladimír Maňka dostal od občana Milana vysvedčenie s hodnotením „dostatočný“. To, ako získal výslednú známku, ozrejmil v miestnej facebookovej skupine. Jedna skupina Zvolenčanov so známkou súhlasí, tá druhá nie.

„Vážený pán primátor, po polroku opäť zasielam vysvedčenie práce Vás a poslancov mesta Zvolen,“ napísal Milan. Pridal dva odkazy na predošlé statusy, kde ľudia v komentároch písali, čo sa im na práci primátora od posledného zvolenia páči a čo nie.


Množstvo komentárov bolo negatívnych a práve na ich základe sa zrodila zlá známka na vysvedčení. Vladimíra Maňku kritizovali predovšetkým za to, že si nechal zvýšiť plat, za problematiku parkovania, neochotu komunikovať či za slabý rozvoj mesta.

„Nekompetentnosť až arogancia zo strany mestského zastupiteľstva a o parkovacej politike ani nehovorím, to musel vymyslieť úplný diletant. Zatiaľ sa ku gazdovaniu nedajú pripísať žiadne plusy. Ešte aj tí poslanci, ktorým sme trochu verili, strčili hlavu do piesku,“ napísala Mária.

„Čakal som od staronového primátora viac. Veril som, že sa poučil z chýb a že využije v prospech mesta dlhoročné skúsenosti a kontakty. Zatiaľ je to bieda,“ komentoval príspevok Jozef.


Vysvedčenie pre primátora

Jakub si myslí, že robiť vysvedčenie na základe komentárov na sociálnej sieti nemá z metodologického pohľadu priveľmi výpovednú hodnotu a „výsledné dáta“ budú mať od reality značnú odchýlku. S bodom zlepšiť komunikáciu s občanmi však súhlasí.

Reakcia primátora

K vysvedčeniu sa vyjadril aj samotný primátor Vladimír Maňka. Povedal, že vysvedčenie mu vystavujú obyvatelia Zvolena, nie pár ľudí, ktorí ani nemajú informácie. Zatiaľ mu v každých voľbách vystavili len to najlepšie - dali mu najviac hlasov zo všetkých kandidátov na základe výsledkov jeho práce.

„To, čo tu čítam, že môžem za halu pri Kauflande (ktorá nepatrí mestu), že vozovka na moste pri zámku je v zlom stave (nepatrí mestu), že zatvárame plaváreň (veď ideme stavať na tom istom mieste novú a dokonca aj Vy ste to hodnotili pozitívne), že rušíme fontánu (veď projektujeme úplne novú), plus robíme na desiatkach ďalších projektov, ktoré Zvolen posunú dopredu,“ reagoval primátor na kritiku.

Taktiež sa vyjadril k výške svojho platu. „Dve obdobia, keď som bol primátor, som si nedal vyplácať plat, rovnako, keď som bol župan. Teraz väčšinu svojho platu darujem mestu a financujem z neho to, čo je úlohou mesta. To, čo mi zostane, je menej, ako poberá ktorýkoľvek primátor na Slovensku,“ tvrdí Maňka.

Dodal, že takáto manipulácia nie je pre nikoho dobrý spoločník. „Aj Vy ste podporoval veľký protest, ktorý mal byť v piatok o 12:00 pred mestským úradom. Viete, koľko naň prišlo protestujúcich? Jeden človek prišiel. To je presne rovnako “dôveryhodná” aktivita, ako táto Vaša anketa.“

Prečítajte si viac: