V regióne stredného Pohronia sa za prvý polrok postavilo už 55 bytov


Foto: V regióne stredného Pohronia sa za prvý polrok postavilo už 55 bytov Foto: ilustračné

V regióne stredného Pohronia sa za prvý polrok 2017 dokončilo 55 bytov. Najviac ich bolo hotových v okrese Žarnovica, najmenej v okrese Banská Štiavnica.

„V okrese Žarnovica sa za polrok 2017 dokončilo 27 bytov. Oproti polroku 2016 sa zvýšil počet dokončených bytov o 19, čo predstavuje najvyšší percentuálny nárast spomedzi všetkých okresov kraja,“ informovala Eva Hajová z odboru informatiky, registrov, informačných služieb Štatistického úradu SR v Banskej Bystrici.

Dokončené byty v okrese Žarnovica predstavovali približne 7,2 % dokončených bytov v Banskobystrickom kraji. V danom období sa v okrese začalo stavať 70 bytov. 20 bytov bolo za prvý polrok 2017 hotových v okrese Žiar nad Hronom. Oproti polroku 2016 sa zvýšil počet dokončených bytov o 14.

Najmenej bytov sa za toto obdobie dokončilo v okrese Banská Štiavnica, celkom osem. Oproti polroku 2016 sa znížil počet dokončených bytov o 24, čo je podľa ŠÚ pokles o 75 %. Dokončené byty v Banskej Štiavnici sa podieľali na počte dokončených bytov v Banskobystrickom kraji 2,1 %. V okrese sa začalo stavať celkom 31 bytov.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: teraz.sk