Zakladateľka onkologického občianskeho združenia v Rimavskej Sobote prehrala svoj boj s rakovinou


Foto: Zakladateľka onkologického občianskeho združenia v Rimavskej Sobote prehrala svoj boj s rakovinou Foto: unsplash.com

Zomrela veľká bojovníčka Martina Gáboríková z Rimavskej Soboty. Bola zakladateľkou občianskeho združenia (OZ) Nový život – nádej. Svoj boj s rakovinou prehrala v nedeľu 7. apríla vo veku 44 rokov. Jej blízky či známy si na ňu spomínajú ako na skvelú, obetavú a láskyplnú ženu. Napriek vážnej diagnóze sa rozhodla rozdávať nádej aj iným.

So smútkom v srdci vám oznamujem že, zakladateľka tohto fóra Martinka Gáboríková dnes ráno prehrala svoj boj s rakovinou,“ vyjadrila svoju ľútosť doktorka Iveta Pálkovácsová na sociálnej sieti. Pod príspevkom veľa ľudí prejavilo úprimnú sústrasť.

OZ Nový život – nádej zakladala Martina v spolupráci s doktorkou Ivetou, ktorá jej pomáhala s liečbou rakoviny. Združenie založili s cieľom pomôcť ostatným onkologickým pacientom. Pre tento účel vytvorili aj tzv. vstupné onkobalíčky.

Dnes ráno sa skončila Maťkina cesta na tejto zemi. Odišla žena s veľkým srdcom, ktorá bola aj vo svojej chorobe oporou pre mnohých. Aj keď bude strašne chýbať, môžeme mať nádej, že je na mieste, na ktoré sa tešila celé roky, tam, kde je pravé šťastie a žiadna bolesť. Spomínajte na ňu s láskou a vďačnosťou za jej život,“ vyjadril svoju bolesť jej manžel.

Posledná rozlúčka sa konala v stredu 10. apríla o 12:00 hod. v dome smútku v Rimavskej Sobote.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu