Dôchodkyňa prišla o 2 tisíc eur, uverila mužovi ktorý sa vydával za lekára


Foto: Dôchodkyňa prišla o 2 tisíc eur, uverila mužovi ktorý sa vydával za lekára Foto: minv.sk

Vyšetrovateľ vo Zvolene začal trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu. V stredu 25. októbra v nočných hodinách páchateľ zatelefonoval na pevnú linku 75-ročnej dôchodkyni z Duniniec. V telefóne sa predstavil ako lekár z nemocnice v Šahách a pod vymyslenou zámienkou, že jej syn zavinil vážnu dopravnú nehodu, kvôli ktorej je na ošetrení v nemocnici, pýtal od dôchodkyne peniaze.

Uviedol, že ako lekár môže synovi pomôcť sa skontaktovať s postihnutou rodinou, aby sa mohli dohodnúť na mimosúdnom vyrovnaní a o výsledku ju bude informovať. Neskôr o 03:00 hod. ráno poškodenej dôchodkyni zatelefonoval znova a oznámil jej, že syna ráno o 10:00 hod. dovezie sanitka, a aby peniaze v obálke v tichosti odovzdala pánovi Kováčovi, čo dôchodkyňa aj urobila. 

„Pred domom neznámemu mužovi odovzdala peniaze, v ďalšom telefonáte páchateľovi potvrdila odovzdanie  peňazí  a čakala na príchod syna. Okolo obeda  zistila, že syn  pracuje  a  o  nehode  nič nevie. Takýmto podvodným konaním prišla dôchodkyňa o 2-tisíc eur. Za takýto zločin, ktorý bol spáchaný na chránenej osobe, hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Banská Bystrica