Vysoké víťazstvo HC ´05 na domácom ľade proti Detve


Foto: Vysoké víťazstvo HC ´05 na domácom ľade proti Detve Foto: hc05.sk

Hokejisti Detvy držali krok s favoritom stretnutia len do polovice zápasu, potom stratili dych a v druhej tretine inkasovali až 5 gólov. Domáci po prehre v derby so Zvolenom sa potrebovali otriasť z tesnej prehry a zvíťaziť. 

Po prvej tretine držali hostia vyrovnaný stav 1:1. Aj v druhej tretine hokejisti Detvy dokázali vyrovnať na 2:2, ale potom už „Barani“ kontrolovali priebeh zápasu a hostí do ničoho nepustili. Do konca druhej tretiny stihli hosťom streliť ešte 5 gólov. Po druhej tretine bol tak stav stretnutia 6:2. V tretej tretine „Medvede“ z Detvy inkasovali ešte 2 krát a konečné skóre pre nich vyzeralo hrozivo 8:2.

Vyjadrenia trénerov po stretnutí

Vladimír Országh (B. Bystrica): “Bol to zaujímavý zápas, pred vynikajúcou kulisou, radosť v takejto atmosfére hrať. Detva hlavne prvú tretinu hrala veľmi dobre, aktívne korčuľovala, my sme sa až neskôr zobudili. Vytvorili sme si viac šancí, síce sme inkasovali na 2:2, no veľmi rýchlo sme odskočili a záver si postrážili. Zdolali sme húževnatého súpera, no tešiť sa môžeme len teraz a od pondelka na nás čaká veľa roboty.”

Ivan Dornič (Detva): “Ťažko hodnotiť, do stavu 2:2 sme ešte hrali to, čo sme chceli. Potom sme sa pustili bezhlavo do útoku, inkasovali sme, opäť sme vrhli všetko do útoku a výsledkom boli ďalšie góly v našej bránke. Chudobnému aj z hrnca vykypí a desať sekúnd pred koncom sme dostali ôsmy gól.”

HC ´05 iClinic Banská Bystrica – HC 07 ORIN Detva 8:2 (1:1, 5:1, 2:0)

Góly: 3. Róth (Valent, Mihalik), 22. Gabor (Brejčák, Češík), 31. Róth (Surový, Lunter), 32. Hohmann (Brejčák, Košecký), 35. Gabor (Mihalik, Faille), 37. Bubela (Hohmann, Bartánus), 45. Brejčák (Hohmann, Košecký), 60. Bartánus – 8. Kuklev (Mar. Chovan, Videlka), 28. Huňady (Abramov)


Zápas sledovalo: 771 divákov

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Košecký, Mihalik, Gründling, Gélinas – Lunter, Surový, Faille – Róth, Valent, Giľak – Bartánus, Bubela, Hohmann – Gabor, Češík, Lamper – Andrisík 

HC 07 ORIN Detva: Larose (35. Nagy) – Kuklev, Mar. Chovan, Sládok, Gachulinec, Macejko, Šimon, Fekiač, Jendroľ – Videlka, Ščurko, Gašpar – Žilka, Murček, Tibenský – Surový, Mat. Chovan, Huňady – Abramov, Surovka, Milý

Po 16 kole si tak Banská Bystrica víťazstvom nad Detvou udržala druhé miesto v tabuľke pred hokejistami z Košíc, ktoré prehrali v Nitre

Zostrih zo zápasu 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: hc05.sk