Polícia v Banskobystrickom kraji sa pripravuje na Dušičky


Foto: Polícia v Banskobystrickom kraji sa pripravuje na Dušičky Foto: minv.sk

„Policajti budú aj tento rok dohliadať na bezpečnosť v cestnej premávke počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých a to už od piatka 27. októbra do štvrtka 2. novembra 2017,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová. 

Sviatky sú každoročne spojené so zvýšeným počtom cestujúcich, polícia preto prijala opatrenia na ich bezproblémové zvládnutie

Dopravní policajti budú riadiť a usmerňovať premávku najmä na príjazdových cestách k cintorínom, parkoviskách, na najfrekventovanejších križovatkách a hlavných cestných ťahoch. Polícia zároveň prosí všetkých účastníkov cestnej premávky, aby zvýšili opatrnosť a boli ohľaduplní najmä k chodcom a cyklistom, a aby prispôsobovali svoju jazdu aktuálnym poveternostným podmienkam. 


V týchto dňoch budú na dodržiavanie verejného poriadku dozerať aj hliadky poriadkovej polície, ktoré sa zamerajú na zlodejov predovšetkým v okolí cintorínov. Počas vlaňajších „dušičiek“ došlo na cestách BBSK (27.10. - 2.11.) k 27 dopravným nehodám, pri ktorých zomrela 1 osoba, 22 osôb sa zranilo, z toho 4 ťažko.

„V utorok 31. 10. v spolupráci s Národnou logistickou skupinou Geis, policajti Banskobystrického kraja vykonajú dopravno-preventívnu akciu spojenú s rozdávaním reflexných prvkov chodcom. Výkon služby počas tejto akcie bude zameraný na miesta v blízkosti cintorínov, nákupných centier, priechodov pre chodcov, nemocníc, železničných a autobusových staníc a kostolov,“ dodala Faltániová.

Polícia radí:

  1. Nedať šancu zlodejom, nenechávať svoje veci v autách
  2. Strážiť si svoje veci aj na cintorínoch, kde pri malej nepozornosti môže dôjsť ku krádeži 
  3. Nezabúdať na osobné veci v dopravných prostriedkoch 
  4. Nenosiť so sebou veľkú hotovosť, a pri platení použiť kartu
  5. V prípade krádeže ju okamžite nahlásiť polícií
  6. V prípade spozorovania podozrivých osôb, upozorniť hliadku polície, prípadne kontaktovať tiesňovú linku na čísle 158.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Banská Bystrica