Dopravná situácia v okrese Banská Bystrica v septembri 2017


Foto: Dopravná situácia v okrese Banská Bystrica v septembri 2017 Foto: visitbanskabystrica.sk

V mesiaci september dopravná polícia v okrese Banská Bystrica zaevidovala 13 dopravných nehôd. Ich počet je rovnaký ako v mesiaci august. Pri nehodách sa zranilo 13 osôb, z toho 2 osoby utrpeli ťažké zranenia. Ani v jednom prípade nebolo u vinníkov nehôd zistené požitie alkoholu. Celková škoda pri dopravných nehodách sa vyčíslila na 39 400 eur. 

Vinníkmi všetkých dopravných nehôd boli vodiči motorových vozidiel. Medzi najnehodovejšími dňami boli piatok, sobota a nedeľa. Najviac dopravných nehôd sa stalo v čase od 16:00 do 20:00 hodiny.

Príčinou šiestich dopravných nehôd bolo porušenie povinností vodiča. Pri piatich bolo príčinou neprispôsobenie rýchlosti jazdy. U dvoch nedodržanie vzdialenosti medzi vozidlami.

„Aj keď dopravná nehodovosť v septembri 2017 v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom nestúpla, príslušníci dopravnej polície budú aj naďalej vo zvýšenej miere dohliadať na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky všetkými jej účastníkmi na cestách v celom Banskobystrickom okrese,“ uviedla Banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Banská Bystrica