V Banskobystrickom kraji sa v stredu stali dve smrteľné dopravné nehody


Foto: V Banskobystrickom kraji sa v stredu stali dve smrteľné dopravné nehody Foto: KR PZ Banská Bystrica

Polícia v Žiari nad Hronom vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v stredu 18. októbra približne o 18:30 hod. pri Žarnovici v blízkosti časti Revištské Podzámčie. Pri nehode sa zrazili dva osobné automobily. 

„51-ročná vodička osobného motorového vozidla BMW z Kremnických Baní, viedla vozidlo po ceste I/65 v smere od Žarnovice na Bzenicu. S vozidlom odbočovala vľavo na cestný privádzač rýchlostnej cesty R1, pričom došlo k zrážke s oproti idúcim motorovým vozidlom Renault Clio, ktoré viedla 67-ročná vodička zo Žarnovice,“ uviedla Banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Vodičku automobilu BMW hospitalizovali v nemocnici s podozrením na úraz hlavy s doposiaľ nezistenou dobou liečenia. Vodička Renaultu pri prevoze do nemocnice zraneniam podľahla.

Škoda na oboch vozidlách je odhadnutá na 3 000 eur. Požitie alkoholu u vodičky automobilu BMW pri dychovom teste zistené nebolo. U druhej vodičky bude požitie alkoholu zisťované až pri súdnej pitve. K vyšetrovaniu dopravnej nehody bol prizvaný znalec z odboru cestnej dopravy a nehoda je v štádiu vyšetrovania. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenie. 


V tento deň sa stala aj dopravná nehoda v Rimavskej Sobote viac v článku nižšie.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ Banská Bystrica